top of page
Çatlak tedavisi
(Striae azaltılması)
striort-metodu-300x171.jpg

Striort nedir?

Brezilya kaynaklı yeni nesil bir tedavi yöntemi olan striort, uygulanan tek bir seans ile cilt çatlaklarını % 60-80’e kadar azaltabilen bir çatlak tedavisidir. Deri yırtığı olarak tanımlanan vücut çatlaklarının barındırdığı kollajeni fizyolojik bir sistem ile yeniden canlandırma temeline dayanan tedavi iğne, kesi ya da lazer gibi içermiyor. İnvaziv ve cerrahi bir yöntem olmayan çatlak tedavisi yönteminde özel bir vakum sistemi kullanılmaktadır. 

Çatlak tedavisi nasıl uygulanır?

Yeni nesil çatlak onarım metodu striort, kan akışını hızlandıran özel solüsyonlar ve tedavi için özel tasarlanan Fibroderms isimli,vakum barometresi özellikli bir cihaz ile uygulanır.  Hastanın çatlaklarının bulunduğu  özel solüsyonlar uygulanarak kan akışının hızlanması için 25 dakika beklenir. Bekleme süresi sonrası vakum başlığı deri yırtıkları üzerinde, yırtık yönüne doğru yapılan ileri-geri hareketler ile gezdirilir. Tedavi; özel solüsyonların yardımı ile elastin ve kollajen proteinlerini uyarma, deri yırtığı üzerinde oluşturan kontrollü hasar ile birlikte yırtık görünümünü de iyileştirme prensibine dayanır. Uygulama süresi toplam 1-2 saat sürmektedir.

İşlemin neden olduğu kızarıklık ve morluk 2-3 gün içerisinde iyileşir. Son derece güvenli ve zararsız bir metod olan striort, işlem sonrasında ciltte kabuklanma ya da lekelenme gibi yan etkiler oluşmasına neden olmaz. Deri yırtığının bölgede var olma süresine, cilt tipine ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterse de tek seans ile %30 - %80 arasında başarı oranına sahip olan tedavi, maksimum 3 seans uygulanmaktadır. Birden fazla seansa ihtiyacı olan hastalarda seans uygulama aralığı ayda 1 olarak düzenlenir.  Hasta için oldukça konforlu olan işlem sonrasında günlük rutinlere devam edilebilir. Kabin uygulama işlemin başarısının yarısını sağlasa da tam sonuç alabilmek için evde uygulamaya uygun olan devam ürünleri tavsiye edilen şekilde kullanılmalıdır.
 

Stiriort kimlere uygulanamaz?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde, kadınların menstrual dönemlerinde, Roaccutane ve benzeri ilaçların kullanım dönemlerinde, yakın bir zamanda uygulama yapılması gereken bölgeye cerrahi bir işlem uygulanmış olması durumlarında striort tedavisi uygulanamaz.

depilation-at-the-fab-salon.jpg
Epilasyon

Epilasyon Nedir?

 

İğneli Epilasyon İnce kıl köklerinin tedavisinde kullanılan en etkili yöntemdir. Kıl köklerine milimetrik steril iğnelerle ufak elektrik akımları gönderilmesi işlemidir. Tüy rengi, ten rengi ve tüy inceliği ayırt etmeden sonuç alınabilen bu yöntemle özellikle yüz bölgesinde mükemmel sonuçlar elde edilir. İğneli epilasyon uzman kişiler tarafından steril bir ortamda uygulanmaktadır. İşlem sırasında kullanılacak iğneler kişiye özeldir. İğneli epilasyon işlemi sonrasında ciltte kızarıklar olabilir. İşlem sonrası ve takip eden gün boyunca hiçbir dermo kozmetik ürün uygulanmamalı ve uygulama yapılan bölge 1 gün su temas ettirilmemelidir.

bolgeselincel.png
Bölgesel incelme
Vücut konturlarını bozan kol, basen, üst bacak, iç bacak, karın ve belde çeşitli yöntemlerle yağ dokusu azaltmaya yönelik işlemleri kapsar.
Bunlar: LPG ile masaj,  Pasif jimnastik cihazı, Power plate, Velashape cihazı ile yapılan uygulamalardır
bottom of page