,

Tınaztepeguzellik / tınaztepeestetik


İLETİŞİM

ADRES

Yasal Uyarı

TINAZTEPE GÜZELLİK SALONU
Özel Tınaztepe Hastanesi Karşısı
Ahmet Piriştina cad. 203/30 sok
No:13 D:3 Tınaztepe Buca İzmir

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.

map

VELASHAPE İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA ve SELÜLİT TEDAVİSİ

Vücut şekillerinden ve kilolarından bağımsız olarak yirmi yaşın üzerindeki kadınların büyük bir çoğunluğu selülit problemi yaşıyor. Kadınlar geleneksel pahalı medikal prosedürlerle sınırlanan çözümlerden daha etkin ve uzun süreli çözümlere yöneliyorlar. Dünyadaki tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücut... Teknolojinin gelişimiyle birlikte cerrahi müdahele olmaksızın selülitlerden kurtulmak ve belirli bölgelerde biriken yağlanmayı gidermek amacıyla çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. VelaShape ameliyat olmadan selülit görüntüsünün azaltılması ve bölgesel yağların giderilmesi konusunda en gelişmiş ve estetik dünyasında bu hedefe ulaşmayı başardığını klinik ortamda kanıtlamış bir cihazdır.

VelaShape Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA’den "Çapta Küçülme” konusunda Class 2 (medikal) onayı almış ilk ve tek cihazdır. Sellülit tedavisi konusunda da Velasmooth’ta olduğu gibi Velashape aynı onaya sahiptir.

“VelaShape çapta küçülmede FDA onayı alan tek cihazdır. Liposuction'a karşı işe yarayan bir alternatif sunuyor.“ Dr. Stephen Mulholland

VelaShape nedir ?

VelaShape Nasıl Etki Eder?

Kızıl ötesi ve Radyofrekans enerjilerinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Vakum ve özel olarak tasarlanmış silindirleriyle cildi manipüle ederek güvenli ve etkin enerji aktarımını sağlar. Kızıl ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu deriyi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu ve lenfatik drenajı arttırır. Yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar. Sonuçta uygulama yapılan vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün bir görünüm elde edilir.

Neden VelaShape?

Görünür Sonuçlar : Problemli bölgelerde incelme ve selülit görüntüsündeki azalma klinik ortamda ispatlanmıştır.

Hızlı ve uygun; benzer selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama sürelerinden daha az bir zamanda, daha az seans sayısı ile daha etkin sonuçlar. (1 haftalık ara ile uygulanan 4-6 senasta tamamlanan kürler, yarım saatte tamamlanan seanslar)

Teknoloji Gücü : Elos'la (electro Optic Synergy ) radyo frekans sentezi, doku mobilizasyonu ve geniş ışık spektrumu başarılı bir vücut şekillendirme çözümü yaratır.

Güvenlik : Çapta küçülme ve selüliti azaltma konusunda FDA’den medikal cihaz onayı… VelaShape tedavide yanık ve leke olusturmadığı için tedavinin ardından bronzlaşmaya izin verir. Uygulaması ağrısızdır. Hastaların çoğu VelaShape tedavisini sıcak ve rahatlatıcı derin bir doku masaji olarak tanımlamaktadır.

Sistematik ya da epidermal komplikasyonlar olmadan vücuttaki derin bölgelerdeki hedeflere  ulaşmanın en güvenilir yolu.

VelaShape Tedavisi Sonrası Elde Edilecek Sonuçlar :

VelaShape Hangi Bölgeler Uygulanır?

VelaShape Ne Sıklıkta Uygulanır? Kaç Seansta Sonuç Alınır?

Haftada 1 kez olmak üzere 4 - 8 seans olarak önerilmektedir. Selülit derecesi veya bölgesel zayıflama uygulanacak bölgedeki ihtiyaca göre doktorunuz sizin için gerekli en uygun seans sayısını belirleyecektir.

Bölgesel zayıflama nedir, nasıl olur ?

Bölgesel zayıflama, bölgesel şişmanlık için üretilmiş bir çözümdür. Belli bazı cihazlar ile uygulanan tedavi sonrasında kişi zayıflar. Normalde kilolu olmamaya rağmen, vücudun belli bazı bölgelerindeki kilo artışıdır bölgesel yağlanma. Başlıca bölgesel zayıflama tedavi yöntemleri, kavitasyon, lipoliz, soğuk lipoliz, radyofrekans ve pasif jimnastiktir. Her zayıflamanın kendine özel bir uygulanış biçimi vardır fakat hepsinin amacı aynıdır. Her seans sonunda 1-4 cm incelme yaşanır.

Kişiler gün içinde hareketsiz kaldıkları ve dengesiz beslendikleri için bölgesel olarak şişmanlarlar. Kadınlarda en çok bölgesel yağlanma bölgeleri bel ve basen iken, erkeklerde bu bölge göbektir. Bu bölgelerdeki yağ dokularının yapısı çok kalındır, bu yüzden de diyet ve benzeri yöntemler ile kilo verilemez. Mutlaka bölgesel zayıflama tedavisi alınmalıdır. Kişinin hedef bölgesindeki yağların ne oranda olduğu ve dokunun kalınlığına göre seans sayısı çıkartılır. Bölgesel zayıflama tedavilerinde, yağ dokuları yakılarak, ısıtılara, masajla ya da kaslar harekete geçirilerek zayıflama sağlanır. Bunun dışında bölgesel zayıflama seanslarından önce ve sonra bol su içilmelidir. Bol su içerek parçalanmış yağ dokularını vücuttan daha hızlı atılımını sağlarsınız.


 Obezite (şişmanlık) problemi

Dünyada giderek yaygınlaşan ve dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen obezite, önlenebilir bir sağlık problemidir. Obezite, yani aşırı şişmanlık, yaşam kalitesini ve süresini anlamlı derecede etkilemektedir.

Dünyada özellikle gelişmiş ülkelerin en önemli sağlık sorunu olan obezite artık ülkemizde de önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.

Obezite tedavi edilebilir bir durum olup, kişi eğer kendisi başa çıkamıyorsa bir merkeze başvurmalıdır.

Zayıflama birimi Diyetisyen kontrolünde birçok branşın ortak yaklaşımıyla aşırı kilo problemine çare bulmayı hedeflemektedir.

Bu konuda diyet uygulamaları, egzersiz programları, zayıflama aletleri (pasif jimnastik, vakum aletleri, masaj aletleri, infrared, . .) gibi uygulamalar güzellik salonumuzda yapılmaktadır.

Cerrahi uygulamalar gerektiren obezite olguları Plastik cerrahi ve genel cerrahi için hastaneye yönlendirilmektedir.ÖZEL TINAZTEPE HASTANESİ


Estetik ve Güzellik Birimi

Tinaztepe Güzellik Salonunda her türlü cilt bakımı, zayıflama programları, diyetisyen konsültasyonu, bölgesel incelme, selülit bakımları ve masajları ve özel yüz bakımları yer almaktadır.
Estetik Cerrahi uygulamalar, dolgu, botoks, peeling, liposuction ve lazer uygulamaları için Tınaztepe Hastanesi Estetik ve Güzellik  birimine başvurunuz.  (232) 454 14 14

Güzellik Salonu Çalışma Saatleri

Pazartesi      08:30- 19:00

Salı               08:30- 19:00

Çarşamba     08:30- 19:00

Perşembe     08:30- 19:00

Cuma            08:30- 19:00

Cumartesi     08:30- 18:00